pradi
 

















 
 
 
 
 Kretingoje vyks VIII Lietuvos pasauliei prancikon ordino kongresas
 
 

Baigus vsti 800 met Prancikonikos charizmos jubiliej, pakeliui 800-tuosius v. Klaros metus, minint Lietuvos Nepriklausomybs atkrimo 20-met ir Padkos u laisv metus, .m. rugpjio 13-15 d. Kretingoje vyks VIII Lietuvos pasauliei prancikon ordino kongresas „I Evangelijos gyvenim ir i gyvenimo Evangelij“. Organizatoriai tikisi kongrese sulaukti per 200 dalyvi i vis Lietuvos region, kuriuose veikia pasauliei prancikon ir prancikonikojo jaunimo brolijos. Iki kongreso likus keletui dien kalbiname kongreso organizacins grups pirminink, Tarptautins pasauliei prancikon ordino tarybos (CIOFS) nar ir Lietuvos pasauliei prancikon ordino Nacionalin ekonom br. Nerij ap OFS.

Kas paskatino organizuoti kongres?

Šiandien gyvename pasaulyje, kuris kasdien susiduria su vis didesniais ikiais, abejonmis, klausimais, kultrinmis transformacijomis, globalizacija... Kaip mes, pasaulieiai prancikonai, turime atsakyti iuos ikius? Kaip iandien Ordinui rasti atsinaujinimo keli ir kartu likti itikimam tradicijai? Ar suderinama radikali Evangelijos uduotis ir ms, pasauliei, btinyb gyventi pasaulyje? „Turti, tarsi neturtum, imokti ios vidins tampos kaip galbt sunkesnio reikalavimo ir stengti su ja nuolat i naujo tikrai sugyventi, palaikomam radikalaus sekimo moni, – tai Treiojo ordino prasm“, – rao popieius Benediktas XVI knygoje „Jzus i Nazareto“. Tad kokio radikalaus sekimo iandien ieko mons, ateidami ms Ordin ir duodami adus? K reikia bti pasaulieiu prancikonu iandien?

Kokios temos bus paliestos io kongreso metu?

Pagrindine i met nuolatinio ugdymo tema Pasauliei prancikon ordino Generalin ministr ses. Encarnacíon del Pozo OFS paskelb tem: „adai ir bendrysts prasm“, kad apmstytume savo adus kaip dovan ir sipareigojim. Prie dvejus metus vykusi Generalin kapitula pagrindiniais elementais pasaulieio prancikono gyvenime vardijo bendryst, paaukim brolij bei ad sipareigojimo svarb ir prigimt.

Ko tikits i io kongreso?

Tikime, kad is kongresas pads apmstyti pasaulieio prancikono paaukim ir atpainti ms identitet bei viet iuolaikinje visuomenje, Banyioje ir eimoje; pasitarnaus ugdant ms Ordino brolius ir seseris, suvienijant brolijas ir tiesiant komunikacijos tiltus; kurs dar gilesn bendryst su visa Prancikonikja eima – maesniaisiais broliais, sesmis, prancikonikuoju jaunimu, ir galiausiai taps krikioniko liudijimo enklu Lietuvos visuomenei.

Kada prasidjo kongres tradicija Lietuvoje?
Lietuvos pasauliei prancikon ordino kongres tradicija prasidjo 1922 m. Kretingoje. Tarpukaryje vyko net penki Lietuvos pasauliei prancikon ordino kongresai: 1922 m. Kretingoje, 1923 m. Radvilikyje, 1924 m. Kaune, 1935 m. ir 1938 m. Kretingoje. Atkrus Lietuvos Nepriklausomyb, 1992 m. ir 2002 m., kongresai toliau buvo rengiami prie Kretingos broli prancikon vienuolyno. Šiemet Lietuvos pasauliei prancikon ordino kongresas vl grta Kreting – miest, kur taip simbolikai prie 400 met buvo pradta statyti mrin banyia. Simbolikai primenanti ir brolio Prancikaus mums patikt paaukim – eiti ir atstatyti gyvj Banyi, pradedant nuo ms vietini brolij, m
s eim, savs pai.

Ar kongrese dalyvaus tik Lietuvos pasauliei prancikon ordino ir Lietuvos prancikonikojo jaunimo brolijos atstovai ar laukiate svei i usienio bei kit prancikonik bendruomeni?

Kongrese dalyvaus ir kit Šv. Prancikaus eimos bendruomeni atstovai – maesnieji broliai, sesuts prancikons ir kt. Kongreso lektoriais pakviesti sveiai i Romos – Tarptautins pasauliei prancikon ordino tarybos (CIOFS) Prezidiumo narys br. Benedetto Lino OFS ir Teisingumo, Taikos ir Krinijos apsaugos (JPIC) tarnybos direktorius Maesnij broli ordino Generalinje kurijoje br. kun. Joseph Rozansky, OFM.

Ar kongresas yra udaras renginys?

Kongresas nra udaras, visi norintys gals dalyvauti Šv. Miiose ir konferencijose.

Ko nortumte palinkti kongreso dalyviams?

Kad Viepats iliet Šventj Dvasi, kuri mus atnaujint ir suteikt drsos liudyti savo tikjim, einant i Evangelijos gyvenim ir i gyvenimo Evangelij.

Kalbino Nijol Raudyt

 
 
   
 
     
1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalik interneto tarnyba, info@kit.lt
 
  pradi